Jedlé dárky

Jedlé dárky nesou vzkaz

Vánoční sortiment je na každém rohu každým rokem snad dříve a dříve. Dárky lze dnes opatřit pár kliknutími a ve velmi krátkém čase nám mohou být doručeny až domů. 

Co ale vtisknout dárku osobnější vzkaz? Vzkaz, který by vypovídal, že jste dotyčnému věnovali čas a zájem? Vložit do dárku vlastní úsilí má zaručeně vánoční kouzlo.

Máme tip z oblasti jedlých dárků. Je jím tzv. lemon curd. Jde o citrónovou pomazánku, která je naprosto úžasná s vánočkou, loupákem, nebo třeba croissantem. Na našem trhu to není úplně obvyklé zboží, ale kdo zavítal do Anglie, možná se s touto pomazánkou setkal. 

lemon curd

Recept jsme vyzkoušeli několikrát, pomazánka se vždy povedla a vždy se po ní rychle zaprášilo. Připravujte ji ale vždy čerstvou a obdarovaného poučte, ať si ji uchová v lednici a spotřebuje co nejdříve. 

Co budete potřebovat? 

1 lžíci citronónové kůry z chemicky neošetřeného citronu

3/4 šálku citrónové šťávy

3/4 šálku cukru krystal

1/4 lžičky soli

3 vejce

4 žloutky

4 lžíce másla

lemon curd recept

A jak na to? 

V rendlíku smíchejte citrónovou šťávu i kůru, přidejte cukr a sůl. Směs za stálého míchání povařte na mírném režimu 5 minut, dokud se cukr nerozpustí. 

V druhém hrnci vymíchejte mixérem 3 vajíčka a 4 žloutky do tuhé pěny. Když ji budete mít vyšlehanou, tenkým proudem lijte mírně vychladlou citrónovou směs do vyšlehaných vajec. Zašlehejte vše dohromady a při míchání namírno vařte, dokud směs nezhoustne. 

Hustou hmotu přeceďte přes sítko a do ještě horké přidejte máslo a za míchání jej rozpuste. 

V lednici směs tuhne 2-4 hodiny. 

Připravili jsme pro vás i visačky. Pokud je budete chtít jako pdf, nejlépe si napište na náš Instagram do direct message.

lemon curd visačky

Dejte nám vědět, jestli jste vyzkoušeli a tímto jedlým dárkem někoho potěšili.