Kategorie

REKLAMA

Forma na věnečky

forma na větvičky

Přicházející jaro vybízí k procházkám a všichni se jistě těšíme na pobyt venku. Přiznám se, že se nedokážu procházet "jen tak". Nejenže potřebuji mít nějaký cíl, kolem kterého "to otáčíme". To znamená dobré kafe, nachlazené pivo, případně nějaký ten obídek. Ale nejen to. Já jsem opravdu špatný společník. Na vycházkách dávám přednost skenování okolí a sběru různých přírodnin, než konverzaci. Minimalizuji se pouze na výkřiky typu "jé podívej", nebo "dá se tam nějak vlézt", či "máme něco, čím to ustřihnu"? I když poslední výkřik už také používám zřídka, protože v kapse mívám běžně při výletu směr Karlštejn zahradnické kleště. Stává se tak, že běžně probouzím zvědavost kolemjdoucích výletníků nějakým tím košíkem.Jsem tak nucena reagovat na poznámky, "že houby nerostou". Takže moji mílí, sezóna začíná. A já chci ukázat jeden můj zlepšovák, který někdy používám k tvoření věnečků. 

Můžete díky tomu zužitkovat kdejaké proutky a větvičky. Stačí pouze pokud jsou alespoň trochu pružné. Využít můžete ze zahrad také různé uschlé traviny, které nyní bude nutné zastřihnout. 

věneček

Jak na to

Potřebujete plastový odpadkový koš či koš na prádlo. (Podle velikosti věnců, které chcete tvořit. Předpokladem je, že se nebude jednat o celistvou nádobu, ale bude děrovaná. 

Odříznete, nebo odstřihnete přibližně horní polovinu. 

Do formy vkládáme různé větvičky, které zfixujete vázacím drátem. 

věnec 1

Věneček postup

věneče postup