Smiirl counter DIY

pocitadlo fanousku

V posledních dnech mi Facebook i Instagram profil

zaplavily reklamy na vtipný produkt značky Smiirl.

smiirl

Zdroj: web firmy Smiirl

Jedná se o elektronické počítadlo, které v reálném čase přičítá počty vašich facebook /nebo instagram, twitter aj./ fanoušků. Je zhotovené v retro stylu nemocničních hodin. V případě, že má vaše provozovna výlohu, či jinak veřejně přístupné frekventované místo, tak toto zařízení může zaujmout a přinést vám další fanoušky. A to vše díky efektu, že se jim líbí, jak v reálném čase vidí přičtení "svého hlasu". 

Já jsem se rozhodla pro zhotovení takové DIY mechanické varianty. Protože: 

MY SE Z KAŽDÉHO FANOUŠKA TĚŠÍME TAK, ŽE JEHO "LIKE" 

NA NAŠEM "DIY COUNTERU" RÁDI PŘIPOČTEME RUČNĚ! :-)

Chcete si také takové počítadlo zhotovit? Nebojte se toho! Je to opravdu snadné.

jak na to

postup smiirl counter

1.

Požadovanou velikost překližky, širší smrkové plotovky či latě seženete v hobbymarketu. Nebo u souseda v dílně. :-)

2.

Vytiskněte si čísla od 0 do 9 ve fontu, který se vám líbí. Tiskněte hned v několika provedeních, ať jste vybaveni na různé číselné kombinace.  Vhodné je tisknout na čtvrtku. Poté je vystříhejte. 

3.

V případě, že se rozhodnete ponechat přírodní barvu základního dřevěného podkladu, doporučujeme podlepit čísla výraznější barvou papíru /tak jako my použili černý papír/

4.

Záleží na vás, kolikamístný counter-počítadlo potřebujete. Svoji fanouškovskou základnu a její potenciál znáte sami nejlépe. :-)

5.

Na základní desku si nakreslete symboly sociální sítě /nebo více/. Můžete použít akrylové barvy, případně nalepit symboly vytištěné, které si necháte zalaminovat. 

6.

Naměřte si vhodné vzdálenosti pro jednotlivé číselné řady a vyznačte si místa pro kolíky k zavěšení /umíme si představit i nějaké efektní háčky, nebo skřipcové svorky v kancelářském stylu/

7.

Navrtejte přiměřeně velkým vrtákem otvory hluboké tak, aby dřevěné kolíky šly dostatečně zasunout a držely. Neprovrtávejte však dřevěnou desku naskrz. Více jak polovina dřevěného kolíku by vám měla koukat ven. 

8.

Na závěr můžete ještě lakovat, případně nějak zdobit a pak již pouze navěsit čísla odpovídající počtům vašich fanoušků. 

smiirl counter doy

Hodně zábavy a nezapomeňte nám vysdílet vaše "diy counters" 

do facebook skupiny "DIY s Kreativatelier"!