Lepící pero Bosch Gluey


Vyzkoušeli jsme lepící pero Bosch Gluey 

Lepící pero od značky Bosch nás zaujalo na první pohled.

A protože věříme, že může být sympatické více kreativcům, rozhodli jsme se ho vyzkoušet. 

Bosch Gluey

Lepící pero Gluey od Bosch je velmi užitečná varianta lepící pistole. Vejde se v podstatě do kapsy. Váha tohoto lepícího pera je 0,12 kg. Dámy jistě zaujme možnost vybrat si z několika barevných alternativ. Bosch Gluey jede na dobíjecí baterie AA a jak jsme si vyzkoušeli, opravdu rychle se nahřívá. Výrobce garantuje nahřátí až na 150 °C a to do šedesáti sekund. A my to můžeme potvrdit.

 Tento druh lepení je naprosto báječný pro drobnější tvoření, kde záleží na čistých detailech. My jsme si vyzkoušeli tvoření květinek z foamiranu. Aplikace byla velmi přesná. Dávkování vyžaduje pár chvil na seznámení, ale jak dostanete citlivost stlačování do ruky, jde vše jako po másle. Tento druh lepení určitě ocení všichni, kteří se věnují scrapbookingu. My jsme si toto pero vysloveně zamilovali. Jistě ve vašich tvořivých koutcích nenahradí klasickou tavnou pistoli. Je to ale užitečná alternativa pro mnoho druhů tvoření, kdy je klasická "tavka" zbytečně velká, dávkování nepřesné a doba nahřívání příliš dlouhá. Vlastnosti náplně jsou stejné, jako v běžných tavných pistolích. Tam, kde vám vyhovuje a drží tento druh lepidla, stejné vlastnosti můžete čekat i od tavného pera. 

Co se náplní týče, zapomeňte na "tyčinky", se kterými jste se doposud setkali. Tato varianta má zhruba 2 centimetry délky a do lepícího pera je potřeba vkládat každou zvlášť. Trochu nám nevyhovoval systém, kdy zásobník nejde nijak uzavřít, protože v místě otvoru je posuvný prvek. I jakožto praváci potřebujeme někdy lepící pero uchopit do druhé ruky, či s ním nějak manipulovat. Pokud je tedy zrovna nově vložena náplň, lehce vám vypadne. Není to nic skandálního, člověk to určitě časem dostane do ruky.

Jaké můžeme shrnout výhody? 

 • malý a lehoučký nástroj, který v podstatě nebude překážet v kabelce
 • možnost vybrat si ze škály barev
 • rychlá doba nahřátí
 • bezdrátové napájení
 • možnost detailního dávkování
 • lze využívat i náboje s flitry a tak se z lepícího nástroje rychle stane i nástroj k dekorování a zdobení
 • líbivý a užitečný "must have" pro každého tvořivce

 

Z čeho není důvod být nadšený? 

 • spotřeba baterií i u pouze občasného a chvilkového užívání je docela výrazná, postačí však být připraven a mít v záloze ještě jednu dobitou sadu AA baterií
 • určitě by neuškodilo, pokud by byla možnost pracovat i "na šňůře", neboli v síti v případě potřeby
 • pod slovem "tyčinky" si představte pouze malý lepící náboj, který je opět adekvátní pouze lepení detailů
 • tyčinky jsou specificky velké pro tento druh produktu, my jsme si však poměrně rychle našli způsob, jak to obejít

Tento produkt můžeme s klidným svědomím jen doporučit. My máme dokonce ambice pořídit ho pro naše dílničky v terénu ve více provedeních, protože z hlediska bezpečnosti bude určitě skvělou volbou při práci s dětmi.