03.10. Kurz práce se zalévací pryskyřicí Plná velikost

03.10. Kurz práce se zalévací pryskyřicí

 Dvoufázový kurz!

3.10. 17-19,30 & 4.10. 17-18,30

 Kurz práce s pryskyřicí, především při výrobě šperků. 

Kurz je dvoufázový, jelikož vás chceme provést celým procesem!

Seznámíte se s více druhy pryskyřice, dozvíte se mnoho tipů a rad na postupy práce. 

Vyrobíte si vlastní šperk. 

Více informací

2 Produkty jsou na skladě

Upozornění: poslední kus skladem!

2 100 Kč

O zalévací pryskyřici

Jedná se o materiál, který je používán umělci, šperkaři, ale také třeba při výrobě jedinečných interiérových kusů nábytku.

Pro koho je kurz vhodný:

Kurz je vhodný ty, kteří s pryskyřicí začínají. Obohatí i ty, kteří již podnikli první vlastní krůčky na vlastní pěst, ale chtějí se rychleji posunout díky zkušenostem naší lektorky. 

Kurz je zaměřený na zpracování pryskyřice v její čiré podobě, eliminaci bublinek,  zalévání sušených květin a případně dalších drobných předmětů. 

Protože chceme, aby jste si vyzkoušeli celý proces práce s pryskyřicí na vlastní kůži a měli v své výrobky v ruce po celou dobu osobně, je kurz rozložen do dvou dnů. Je tomu tak především z důvodu vytvrzení pryskyřice.

Jak bude kurz probíhat.

Tento materiál existuje v několika modifikacích. Na kurzu budeme pracovat s minimálně dvěma druhy pryskyřice. Dozvíte se, s čím se pryskyřice kombinuje a jakými způsoby se využívá. Řekneme si o možnostech barvení pryskyřice.

První den probereme nejen způsob správné přípravy materiálu. Zaměříme se na techniky eliminace vzduchových bublinek. Ukážeme si, jakým způsobem ovlivnit polohu zalévaných předmětů a jak je fixovat.

Probereme i způsoby úpravy materiálů, které se s pryskyřicí často kombinují. Ať je to vysušování květin, nebo příprava dřeva.

Kromě teorie a ukázek si prakticky vyzkoušíte jednotlivé fáze práce a odlijete si vlastní kousky šperků. Na výběr máme mnoho různých tvarů forem i lůžek. Vyzkoušíte si i tip na zhotovení vlastní formy a tak si vyrobíte například záložku do knihy. Vyberete si jistě i z různých drobností k zalévání.

V pokračovacím termínu se vrátíte ke svým vytvrzeným výrobkům. Probereme dokončovací práce jako je zabrušování a leštění. Vyzkoušíte si navrtat otvor do pryskyřice a ukážeme si jak připevňovat různé šperkařské komponenty.

Pro každého účastníka máme brožuru s našimi tipy pro práci s pryskyřicí a užitečnými informacemi.

Lektorka: Růženka 

Růženka se věnuje tvoření z pryskyřice více jak 5 let a má zkušenosti i s dalšími materiály, které se využívají na výrobu doplňků a šperků /např. fimo/. Určitě se od ní dozvíte mnoho užitečných rad, které vám začátky s tímto kreativním materiálem usnadní.

Kurz probíhá pod patronací prodejce pryskyřice PourArt.

Hodnocení kurzu návštěvníky:

Anna P.J.: 

"Dnes jsem absolvovala druhou část Kurzu práce se zalévací pryskyřicí pod vedením lektorky Růžena Kalendová. Jsem nadšená, kurz předčil moje očekávání, prožila jsem opravdu milé chvíle s fajn lidmi v příjemném a tvůrčím prostředí. Domů jsem si kromě plné hlavy informací odnesla krásné výrobky a hlavně spoustu podnětů pro další tvoření. Mohu vřele doporučit, určitě se vyplatí investovat do kurzu, než pracně shánět informace o úskalích práce s pryskyřicí na internetu. Moc děkuji!"

Jana L. :

"Dobrý den, chtěla bych velmi poděkovat úžasné lektorce Růžence za kurz s pryskyřicí a její vedení. Kurz byl velmi zdařilý, lektorka poskytla mnoho informací a já - jako totální amatér s tímto materiálem - jsem si celý kurz užila a odnesla pěkné výtvory. Ještě jednou velké díky za dva příjemné podvečery v pěkném prostředí, s fajn lidmi a skvělou lektorkou a ženou v jedné osobě."

Vzhledem k situaci máme nastaveny nižší počty účastníků.

Kurz probíhá pod patronací prodejce pryskyřice PourArt.

.