16.6. Kurz práce se zalévací pryskyřicí Plná velikost

16.6. Kurz práce se zalévací pryskyřicí

 Dvoufázový kurz!

16.6. 17-19,00 & 17.6. 17-19,00

 Kurz práce s pryskyřicí, především při výrobě šperků. 

Kurz je dvoufázový, jelikož vás chceme provést celým procesem!

Tento kurz je orientovaný na čiré zpracování pryskyřice, zalévání květin a drobných předmětů.

Více informací

5 Produkty jsou na skladě

2 200 Kč

O zalévací pryskyřici

Jedná se o materiál, který je používán umělci, šperkaři, ale také třeba při výrobě jedinečných interiérových kusů nábytku.

Pro koho je kurz vhodný:

Kurz je vhodný ty, kteří s pryskyřicí začínají. Něčím novým obohatí jistě i ty, kteří již podnikli první vlastní krůčky na vlastní pěst, ale chtějí se rychleji posunout díky zkušenostem naší lektorky. 

Tento kurz je zaměřený na čiré zpracování pryskyřice, eliminaci bublinek a zalévání drobných předmětů, jako jsou třeba květinky. Lektorka se zabývá i distribucí produktů pro barvení a tónování pryskyřice, takže v tomto ohledu bude prostor pro dotazy.

Protože chceme, aby jste si vyzkoušeli celý proces práce s pryskyřicí na vlastní kůži a měli v své výrobky v ruce po celou dobu osobně, je kurz rozložen do dvou dnů. Je tomu tak především z důvodu vytvrzení pryskyřice.

Jak bude kurz probíhat.

Tento materiál existuje v několika modifikacích. Na kurzu budeme pracovat s minimálně dvěma druhy pryskyřice. Dozvíte se, s čím se pryskyřice kombinuje a jakými způsoby se využívá. Řekneme si o možnostech barvení pryskyřice.

První den probereme nejen způsob správné přípravy materiálu. Zaměříme se na techniky eliminace vzduchových bublinek. Ukážeme si tipy pro zafixování zalévaných předmětů.

Probereme i způsoby úpravy materiálů, které se s pryskyřicí často kombinují. 

Kromě teorie a ukázek si prakticky vyzkoušíte jednotlivé fáze práce a odlijete si vlastní kousky šperků, či drobných dekorativních předmětů. Na výběr máme mnoho různých tvarů forem i lůžek. Dozvíte se i tip na zhotovení vlastní formy. Vyberete si jistě i z různých drobností k zalévání.

Druhý den se vrátíte ke svým vytvrzeným výrobkům. Probereme dokončovací práce jako je zabrušování a leštění. Vyzkoušíte si navrtat otvor do pryskyřice a ukážeme si jak připevňovat různé šperkařské komponenty.

Pro každého účastníka máme brožuru s našimi tipy pro práci s pryskyřicí a užitečnými informacemi.

Lektorka: Růženka 

Růženka se věnuje tvoření z pryskyřice více jak 5 let a má zkušenosti i s dalšími materiály, které se využívají na výrobu doplňků a šperků /např. fimo/. Aktuálně se věnuje i kombinaci pryskyřice se dřevem. Určitě se od ní dozvíte mnoho užitečných rad, které vám začátky s tímto kreativním materiálem usnadní.

Kurz probíhá pod patronací obchodu Kolorant.

Vzhledem k situaci máme nastaveny nižší počty účastníků. Prosíme o dodržování podmínek pro setkání osob v interieru /respirátor je pro tento workshop nutný i bez ohledu na současnou situaci/.