23.8. Kurz práce se zalévací pryskyřicí Plná velikost

23.8. Kurz práce se zalévací pryskyřicí

 Dvoufázový kurz!

23.8. 17:00 - 19:30 & 26.8. 17:00-18:30

 Kurz práce s pryskyřicí, především při výrobě šperků. 

Kurz je dvoufázový kvůli tvrzení a dokončovacím pracem.

Seznámíte se s více druhy pryskyřice, dozvíte se mnoho tipů a rad na postupy práce. 

Vyrobíte si vlastní šperk. 

Více informací

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici

2 100 Kč

O zalévací pryskyřici

Jedná se o materiál, který je používán umělci, šperkaři, ale také třeba při výrobě jedinečných interiérových kusů nábytku.

Jak bude kurz probíhat.

Tento materiál existuje v několika modifikacích. Na kurzu se seznámíte s vícero z nich. Dozvíte se, s čím se pryskyřice kombinuje a jakými způsoby se využívá. 

První den probereme nejen způsob správné přípravy materiálu. Dozvíte se jak pryskyřici barvit, kdy ji lze ještě tvarovat a jaké volit postupy při zalévání různých předmětů. 

Probereme i způsoby úpravy materiálů, které se s pryskyřicí často kombinují. Ať je to vysušování květin, nebo příprava dřeva.

Kromě teorie a ukázek si prakticky vyzkoušíte jednotlivé fáze práce a odlijete si vlastní kousky šperků. Na výběr máme mnoho různých tvarů forem i lůžek. Ukážeme si i tip na zhotovení vlastní formy. Vyberete si jistě i z různých drobností k zalévání.

V pokračovacím termínu probereme dokončovací práce jako je zabrušování a leštění. Vyzkoušíte si navrtat otvor do pryskyřice a ukážeme si jak připevňovat různé šperkařské komponenty.

Pro každého účastníka máme brožuru s našimi tipy pro práci s pryskyřicí a užitečnými informacemi.

Lektorka: Růženka 

Růženka se věnuje tvoření z pryskyřice více jak 5 let a má zkušenosti i s dalšími materiály, které se využívají na výrobu doplňků a šperků /např. fimo/. Určitě se od ní dozvíte mnoho užitečných rad, které vám začátky s tímto kreativním materiálem usnadní.

Vzhledem k situaci máme nastaveny nižší počty účastníků. Pro tento kurz bude maximum 6 účastníků.