Léto na Kryštofkempu


Náměšť na Hané, Hukvaldy, Mikulov, Svojšice u Přelouče,

Konopiště, Liberec, Plzeň, Loket nad Ohří

To jsou všechno místa, která pro nás letos znamenají

Kryštofkemp title

a krasopisné léto pod vlajkou T-Mobile!  

Z některých již máme zážitky a na některých se ještě můžeme vidět.

A co kreativního máme na starost? 

KRASOPIS 

Posíláme pozdrav králi Ričičinovi a jeho rytířům!  Můžete si počíst, že i my máme zážitky, dojímáme se, zažíváme překvapení, užíváme si vaše nadšení a vůbec máme skvělé krasopisné léto! 

Druhý, ze série letních Kryštofkempů, se koná v Hukvaldech. Atmosféra byla super, co nejoriginálnější pohled se snaží napsat jak dospěláci, tak děti. Je to fofr, distribuujeme rady, tipy, psací potřeby. U jednoho stolku se usadí kluk. Má odhadem 8 let a tak se ho ptáme, jestli chce kapele napsat pohled. Krči rameny. Nabízíme cvičný list s předepsanými vzory písmen. "Ani ne. Neumím hezky psát." odpovídá nám. Jako poslední tedy nabízíme papír a vybízíme ho, jestli tedy nechce prostě malovat. Odmítá s tím, že nemaluje hezky.  V takovou chvíli mu prázdný papír přece jen vnutíme s tím, že se má koukat okolo sebe a napsat, nakreslit, či čmárat prostě to, co ho napadne. 

"Kluk" sedí a chvíli ještě trvá, než se fix dotkne papíru. Pak začne malovat křížky a kolečka. V rychlosti na sebe prohodíme, že to bude asi nadšenec do piškvorek. To, že je to dost možná vliv toho, jak vypadá ovladač na Playstation, se dozvídám až později.

Ať si tedy kreslí co chce. My limity neklademe. Dovoleno je vše. Některé baví vymyslet si vlastní malůvku či text. Někdo naopak jen tak mimoděk začne pokračovat na rozepsaném papíru, který u nás na stole nechal někdo jiný. Necháváme pracovat fantazii každého. V tom je totiž půvab ručního psaní a vůbec jakéhokoliv projevu tužkou, perem, fixem, či jakoukoliv psací či malovací pomůckou. A my jsme tady, protože chceme zprostředkovat především zábavu!

"Kluka" nepřestáváme pozorovat. Nejenže, že to po chvíli nezabalil. Soustředěně pokračuje a pod rukama mu začíná vznikat něco zajímavého!  Postupně žasneme více a pochvala je na místě. Protože i přes jeho počáteční tvrzení, že neumí hezky psát či kreslit se mu dílo opravdu povedlo. Uznejte sami! Už to pro nás není "kluk", ale "malý, velký umělec"!

Krystofkemp

 Kryštof1Kryštof2
 
 leto s KrystofemKryštof3