Jak jsme přišli k mozaice

Naši ať již facebook či instagram fanoušci měli v minulosti už několikrát příležitost zaznamenat od nás nějaký příspěvek s tématem mozaiky. A my jsme tak trošku naznačovali a slibovali. A teď je tady konečně ta chvíle, kdy na měsíc duben /2018/ plánujeme workshop, kde se této nádherné technice budeme věnovat! 

single dlazdice

 Jak bude workshop vypadat?

Zaměříme se na chalupářskou sezónu a na blížící se pobyt na balkónech a zahradách! Na výběr budete mít buď květník, nebo betonovou dlaždici, která se může stát zajímavým zahradním artefaktem. 

Tvoření je vhodné i pro nepříliš zkušené tvořivce, kteří si například nerozumí s jemným tvořením, které je náročné na motoriku či zrak. A jediné, čeho se nesmíte bát? Zašpinit se! :-)

Na workshopu se mnoho dozvíte a vyzkoušíte.

Čím lepit, čím spárovat, co vše lze do mozaiky zapracovat a na co si dát pozor. 

Jak jsme k této technice přišli?

Na začátku byla rekonstrukce venkovního bazénu. Naše lektorka Ester stála před výzvou, kdy dno bazénu chtěla ozvláštnit nějakým motivem. Průvodkyní a učitelkou se jí stala dáma jménem Haeson, jejíž výtvory ukážeme o něco níže. A protože  místem realizace byl kyperský Pafos, který je s mozaikou historicky spjat, tak se tohoto úkolu nadšeně zhostila. Při výběru motivu Ester zvažovala například kotvu, nějakou rybu či mořského koníka. Nakonec padla volba na medůzu.

realizace mozaika

Výběr motivu respektuje i zvolené lemování stěn bazénu. A protože o prázdninách je potřeba se věnovat i dětem a rodině, tak se mozaikovalo mnohdy již za šera, či brzo ráno. A někdy pod dohledem velké učitelky, Haeson. Ta mimochodem sice žije a mnoho toho tvoří v řecké části Kypru, nicméně má nizozemský pas a jejím rodištěm je Jižní Korea. Kromě mozaiky se věnuje malbě, patchworku /na symetrické kostky zapomeňte, ona tvoří obrazy/ a mnoho dalšího. Z její tvorby si jistě v budoucnu ukážeme více. Pro tuto chvíli ukážeme něco málo také z její mozaikové tvorby.  A osvojíte-li si základní postup, tak se do podobných projektů můžete také pustit. 

Tady to je: 

schody

Tak co? Opravdu nemáte na chalupě schůdeček, který by si něco takového zasloužil? 

Venkovní sprcha u nás asi obvyklá nebude, ale takový kout, kde grilujete... :-)

mozaika sprcha

 A na závěr se můžete mrknout na to, jak to medůze sluší v jiskřivé vodě. 

pool mosaics

 Libilo se? Mozaice se budeme samozřejmě i nadále věnovat jak v našich facebook či instragram příspěvcích. :-)