Vítejte na blogu Kreativatelier !

Dnes si otevíráme bublinky! 

Po nemalém úsilí máme blog na našem domovském webu! Nevíme, jestli to čekání připsat naší neschopnosti vyjádřit naše přání pánům z IT oboru, nebo jestli naopak pánové z IT oboru nedostatečně komunikovali na naší vlně.  

Každopádně nyní budete mít na našem webu kromě nabídky pořádaných akcí a našich služeb také něco živějšího! 

Chystáme se: 

- ukázat více ze zázemí naší práce /ne všechny naše výtvory se stanou náplní některého z workshopů/

- dělit se s vámi o naše postřehy / slepé uličky, které odhalíme během tvoření, či naopak různá doporučení/ 

- inspirovat vás

A aby bylo dost jen řečiček, rovnou uvedeme, co vzniklo dnes při takovém pouhém "proběhnutí" atelierem.  Protože leden nemilosrdně utíká a téma kalendářů už bude za chvíli tak jako "mimo". :-)

KAPSIČKOVÝ KALENDÁŘ:

Základ: kapsy pořízené již v podzimních měsících v síti obchodů Tiger

Na našem Instagramu jsme zveřejnili fotku už 11. listopadu. Tak starý ten nápad je. :-)

Calendar

Původní plán byl kalendář mít na stojánku, ale my prostě v atelieru takový nepotřebujeme a NUTNĚ potřebujeme k zavěšení. To je ale v podstatě fuk. Důležité je, že vám chceme prozradit, kam na takové kousky dřevěných překližek chodíme. To je právě ta drobnost, pro kterou si naše články bude stát za to číst. :-) 

A sice: V hobbymarketech najdete obvykle sekci "přířez dřeva". V její blízkosti pak většinou bývá prostor, kam se odkládají zbytky a odřezané menší kusy, které z přířezů vzniknou a vy je tam pak seženete "za babku"! Mrkněte se, jestli se vám zrovna některý ten kousek nehodí na zamýšlený projekt. 

měření

Do horní části destičky jsou našroubovaná očka. My jsme ji díky tomu mohli upevnit na naši "display wall" - což je naše obdoba nástěnky a o jejím vzniku snad také někdy povyprávíme. Až nás to omrzí, tak na očka můžeme navázat provaz, připevnit řetízek či krásnou saténovou stuhu a zavěsit někam samostatně.

Původní plán byl, že jednotlivé kapsičky budou zavěšeny na hezkém háčku. Šlo to špatně navlékat. 

Další záměr zněl: skobička se šroubem /ty termíny: prostě ne skobička jako hřebík, ale skobička co má závit/. Ale v našich zásobách byly skobičky jen jako hřebíky....  

Takže nakonec pouhý šroubek. Aby nevypadal tak hrubě, po zašroubování dostal nános starého laku na nehty. A to je naše další know-how. Staré laky nevyhazujeme. Tak je prosím také nevyhazujte! A jestli pro ně nenajdete využití, tak je vezměte, až půjdete k nám. :-) Laky jsou poměrně odolné proti poškrábání, drží v podstatě na jakémkoliv povrchu a těžko sáhnete do nějakých zásob v tak široké barevné škále. Nám nevadila ani hustší konzistence laku, krásně zalil otvor pro šroubovák. 

Kalendář máme hotový, můžeme do něj vkládat naše letáčky s programem na daný měsíc.

 A od nás  ještě takové jedno opožděné, "blogové" PF 2018!

Kalendář s programem